Dołącz do sieci autoryzowanych DYSTRYBUTORÓW

Dermokosmetyki i suplementy na bazie ekstraktów roślinnych uzyskanych w ekstrakcji nadkrytycznym CO2

Nasza firma

Od pomysłu do rzeczywistości

Jak to zwykle bywa nowe pomysły są dziełem przypadku. Z nami również tak było. Od początku nasza działalność opierała się na obróbce surowców organicznych. Pierwszym procesem była mikronizacja surowców roślinnych, polegająca na rozdrabnianiu cząstek do tak małych rozmiarów aby zwiększyć ich przyswajalność i wchłanialność. Ekstrakcja była kolejnym jak się okazało nieuniknionym procesem z którym przyszło nam się zmierzyć. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem możliwości jakie ona nam daje. Nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie wykraść naturze jej skarbów z taką precyzją i w nienaruszonym stanie. Naszą misją jest poszukiwanie i rozwijanie produkcji ekstraktów o najwyższych parametrach jakościowych wykorzystywanych jako produkty kosmetyczne i odżywcze. Pragniemy dawać Wam produkty w 100% naturalne które same w sobie stanowią źródło zdrowia i urody.

Zespół Essenz


Używamy tylko surowców organicznych wolnych od GMO

W naszych preparatach nie stosujemy żadnych substancji konserwujących. Ekstrakcja dwutlenkiem węgla nie pozostawia rozpuszczalnika w uzyskanym produkcie. CO2 po rozprężeniu uwalnia się do atmosfery pozostawiając wypłukane składniki w niezmienionej postaci. Ekstrakty uzyskane tą metodą to najwyższej jakości preparaty BIO dostępne na rynku. Zaletą ekstrakcji nadkrytycznym CO2 jest niewypłukiwanie metali ciężkich oraz pestycydów. W naszych ekstraktach nie ma nawet śladowych ilości tych substancji.


100% Gwarancja jakości ekstraktów

Ekstrakty pakujemy tylko w szklane butelki farmaceutyczne z ciemnego szkła. Substancje aktywne zawarte w preparatach są czułe na działanie temperatur i promieni słonecznych. Dwutlenek węgla jest naturalnym konserwantem. Terminy przydatności wynoszą min 2 lata po otwarciu butelki. Zamknięty ekstrakt przechowywany w niskiej temperaturze (lodówka) zachowuje swoje właściwości nawet przez 4 lata. Należy pamiętać aby po wyciągnięciu z lodówki pozostawić opakowanie na dłużej w temperaturze pokojowej tak aby esencja stała się z powrotem płynna. Rozlewanie esencji do opakowań odbywa się w warunkach laboratoryjnych przy zachowaniu szczególnej ochrony przed mikroorganizmami.